Interview s V.Y.C

Rady by sme vám predstavili žilinskú dvojicu V.Y.C, ktorú tvorí 19 ročný Robert Verhaar a 21 ročný Jakub Cyprich. Duo tvoria od roku 2O15. Nevenujú sa len DJingu, ale aj produkcií a to, že sú v tom naozaj dobrí, dokazuje to, že ich tracky hrali vo svojich setoch mená ako Mike Williams, Juicy M alebo aj Richard Reynolds. Venujú sa prevažne Electro Housu, Future house a podobne. Viac sa dozviete v našom interview:
Ako ste sa dostali k DJingu? Koľko rokov sa tomu venujete?

R: Hudba ma bavila už veľmi dlho a sledoval som aj veľa svetoznámych DJov. Raz som bol na obyčajnom nákupe s rodičmi v METRE a mali v zľave konzolu, tak som rodičov prehovoril, aby mi ju kúpili. Vtedy to u mňa začalo a bolo to pred 5 rokmi.

J: Inšpiroval ma k tomu kamarát, ktorý hrával na školských akciách a vždy som si hovoril, že chcem byť ako on. V roku 2010 som sa začal tomu venovať a tvoriť hudbu, takže sa tomu venujem už 9 rokov.

Trvalo vám dlho, kým ste sa naučili mixovať a zladiť hudbu? Pomáhal vám niekto alebo ste sa všetko naučili sami?

Naučiť sa mixovať hudbu trvá dosť dlho a človek sa v podstate stále učí. Nám osobne nikto nepomáhal a všetko sme sa učili sami z YouTube, ale je to veľmi ťažké a chce to veľa práce a času.

Na ktorú svoju party spomínate najradšej a prečo?

Najradšej spomíname jednoznačne na party, ktorá sa konala minulý rok 8.9.2017 v Enjoy clube. Vtedy prišlo asi najviac ľudí za našu hudobnú kariéru a išla z toho neskutočná energia.

Prezraďte nám najväčšiu šialenosť, ktorú ste zažili, ale berte ohľad na to, aby bola zverejniteľná.

Asi taká najväčšia bola, keď sme sa počas party postavili na DJ pult a, tancovali sme a zrazu jednému z nás spadol reproduktor na hlavu. Nestalo sa nič vážne, ale dosť to bolelo.

EDM je elektronická tanečná hudba. Ako by ste ju opísali človeku s predsudkami?

Odporučili by sme mu ísť na nejakú väčšiu akciu, aby zistil, aká tam je energia a emócia.

EDM sa často spája aj s drogami a alkoholom. Je to tak aj v skutočnosti?

Ľudia majú mylnú predstavu o tom, že keď idú na party tak automaticky musia niečo zobrať alebo sa opiť. Podľa nášho názoru si kvalitnú party najlepšie užijete bez alkoholu a drog.

Laik si pod pojmom DJ predstaví človeka na party, za ktorým môže isť, vypýtať si Prodigy a a DJ mu to zahrá. Ako je to naozaj? Kto je ten, kto je ten koho môžme označiť pojmom DJ?

DJ a jukebox je veľmi veľký rozdiel, a to si ľudia často mýlia. V kluboch to ľudia väčšinou nerobia, ale stále sa nájdu výnimky.

Podľa nás by DJ mal byť len niekto, kto tvorí aj vlastnú hudbu. Keďže to aj nás najviac inšpiruje, ale bohužiaľ slovenská scéna už o takýchto DJoch moc nie je.

Máte obľúbencov, ktorých hrávate?

Medzi našich obľúbencov určite patria: Martin Garrix, Mike Williams, Retrovision, Don Diablo..

Komerčná alebo festivalová hudba? Ako pripravujete svoje sety?

Kombinácia obidvoch žánrov je vždy zlatá stredná cesta, vždy hráme niečo z toho, aj z toho. Set si pripravuje podľa druhu party a vždy niekoľko dní dopredu.

Akým projektom sa momentálne venujete?

Máme vlastný hudobný projekt v Enjoy clube s ďalšími dvoma DJmi, ktorý sa volá ELEMENTS OF HOUSE, čomu sa aj teraz najviac venujeme. Taktiež máme projekty v rádiách a na festivaloch a veľa rozrobených, takže stále je na čom pracovať.

Určite sledujete svoju konkurenciu/kolegov. Koho považujete za najväčší talent na Slovensku a prečo?

Dlugosh, Mark Dan, Prooxy. To sú DJ, ktorý majú naozaj cit pre hudbu a obrovský talent a samozrejme robia vlastnú hudbu.

Funguje rivalita medzi DJmi alebo si skôr pomáhate?

Veľa DJov je takých, že si dokážu pomôcť navzájom a aj si doprajú, ale na druhej strane je aj veľká rivalita.

Kde sa vidíte o 10 rokov a aké máte plány do budúcna?

Chceli by sme vyšperkovať hudbu a vydať niečo fakt veľké, a určite by sme chceli byť producenti a DJi na svetovej úrovni. 

View this post on Instagram

Ma maaaan 🤘🏻#bff #party

A post shared by Young Dj/Producer | MM❤️ (@cypro_v.y.c) on

Chceli by ste zažiť V.Y.C na vlastnej koži? Stačí prísť 25.1.2019 do Enjoy clubu kde sa chystajú odpáliť veľkú párty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *