Najväčší slovenský festival – EDMANIA!

Festival, na ktorom sa objavujú mená svetovej úrovne by si možno ani nepovedal, že sa koná na Slovensku. Ale my ťa vyvedieme z omylu. Pokračuj v čítaní alebo ešte lepšie, príď si to overiť 21. – 22. júna 2019 na vlastné oči alebo skôr uši.

Duch elektronickej hudby v EXPO CENTRE Trenčín sa v roku 2015 naplno prebudil! Pod značkou „EDMANIA“ začal písať svoju históriu nový festival elektronickej tanečnej hudby. Unikátne priestory EXPO Centra s výnimočnou atmosférou boli v roku 2015 po prvý raz miestom konania projektu s názvom EDMANIA. Jedinečnosť týchto prie­storov spočíva v možnosti umiestnenia dvoch rovnocenných festivalových stageov v jednom uzatvorenom priestore. Ich cieľom je prinášať na Slovensko aktuálne mená tanečnej hudby, ktoré však tvoria iba jeden zo základov ich filozofie. Snažia sa vytvoriť festival, z ktorého si každý odnesie jedinečný audiovizuálny zážitok. Nechcú fanúšikov rozdeľovať na „obyčajných“ a „VIP“, preto sa pokúšajú zabezpečiť rovnaký komfort pre každého, o čom napr. svedčia dostatočné kapacity miest na sedenie či kyvadlová doprava. Každý rok sa je na čo tešiť a festival stále rastie. Sme veľmi rady, že práve na Slovensku sa organizuje takýto festival.  EDMANIA v nedeľu 25. novembra oznámila prvé meno tohtoročnej edície. Sú nimi Cosmic Gate z TRANCE stagu, keďže „WE LOVE TRANCE“ je heslo všetkých edícií a je to aj ich osobná preferencia. Od konca novembra sme mohli sledovať pribudajúce mená, ktoré sa tento rok chystajú spraviť obrovskú show.

Edmania si minulý rok šplhla u viacerých fanúšikov napríklad Timmyho Trumpeta alebo Axwella & Ingrossa, keďže práve oni boli headlinermi tohto festivalu. Tento rok nám zatiaľ naservírovali mená ako sú Moksi, Coone, Zonderling či Afrojack. Veríme, že s prekvapeniami nekončí a to najväčšie ešte len príde. My nedočkavo sledujeme instagramovú alebo facebookovú stránku a tešíme sa z každého ďalšieho mena.

Na ich profile zverejnili už aj prvé „ubytovanie“. Je to asi najobľúbenejšia forma ubytovania mladých ľudí na festivaloch. Každý kto už bol na Edmanii vie čo je Tent Inn. Za 30€ máš prenájom postaveného stanu na 2 noci, pre 2 osoby priamo v mieste konanie festivalu. Ak máš lístok už kúpený, tak radíme sa poponáhľať s objednaním stanu, keďže sa veľmi rýchlo míňajú.

Náš prvý EDM festival bol práve Edmania a určite sa vždy rady vrátime. Samozrejme, lístok na ďalší rok už máme a netrpezlivo čakáme do júna. Festival so srdcom. ❤

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *