SZIGET FESTIVAL 7.-13. AUGUST 2019

Pri slovnom spojení Sziget Festival si mnoho ľudí predstaví veľa farieb, zábavy, pohody a hudby takmer všetkých žánrov. Vznikol v roku 1993 v Maďarsku – Budapešti na ostrove Óbudai a počas 27-mich rokov sa dostal do povedomia celej Európy. Návštevníci prichádzajú najmä z Francúzska, avšak za kvalitou cestujú aj obyvatelia Nemecka, Holandska, Veľkej Británie, no nechýbajú ani pramene z Brazílie či Japonska. Počas jedného týždňa sa na 60-tich pódiach vystrieda viac ako 1000 hudobných vystúpení. 

Čo robí Sziget čarovným a odlišným od ostatných festivalov?

Súťaž Art of Freedom – jedinečná možnosť pre mladých a talentovaných umelcov predstaviť svoju kreativitu na Ostrove slobody, ktorý už niekoľko rokov predstavuje umenie v podobe sôch, umeleckých projektov a originálnych vizualizácií. 


Love Revolution

„Každý sme iný. Pochádzame z rôznych kútov sveta, hovoríme rozdielnymi rečami, máme odlišnú vieru, farbu pleti, záujmy, vkus aj priority. Keď sa však všetci stretneme, spája nás sila rozmanitosti, pomocou ktorej môžeme meniť náš svet.“ Týmito slovami opisuje Sziget svoj zámer, ktorým chce bojovať za:

 ♥ mier, svet bez vojen a jadrových zbraní (PEACE),

 ♥ spoločnosť, v ktorej nie je  nikto diskriminovaný či napadaný kvôli farbe pokožky, náboženské vyznanie či sexuálnu orientáciu (AGAINST RACISM),

 ♥ udržateľnosť rozvoja a ochranu životného prostredia ako súčasť nášho každodenného života (A GREEN PLANET),

 ♥ rešpektovanie ľudských práv každého človeka bez ohľadu na jeho pôvod (HUMAN RIGHTS).

Vstupenky

7-dňové permanentky – od 339€

❊5-dňové permanentky – 299€

❊3-dňové permanentky – 219€

❊Denné vstupenky – od 75€

❊Moving-in vstupenky – od 25€

❊Szitizen prime – VYPREDANÉ

LINE-UP


Všetky aktuálne informácie nájdeš na oficiálnej stránke Sziget.

♡Nenechaj si újsť tento jedinečný festival, na ktorom zažiješ nezabudnuteľné zážitky! Staň sa aj ty Szigeťanom a odpál toto leto tak, ako sa patrí.♡

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *