TOM ODELL – Bratislava

Britský  skladateľ a klavirista Tom Odell sa po roku opäť vrátil do hlavného mesta Slovenska, aby predstavil nový, dlho očakávaný album Jubilee Road. Ako spomenul vo viacerých interview, tento album napísal na základe životov jeho priateľov, s ktorými sa stretával počas pobytu na východe Anglicka. Piesne nahrával v obývačke a v pozadí singlov stále počuje muža rozprávajúceho v televízore. Počas jeho hudobného vývinu bola najväčšou inšpiráciou hviezda Elton John, no obľubuje taktiež Adele, Radiohead, Coldplay a ďalších mnohých skladateľov. Jeho texty sú inšpirované jeho “neschopnosťou udržovať vzťah s niekým dlhšie ako šesť mesiacov”.  Umelcovou najznámejšou skladbou je Another Love, vďaka ktorej sa preslávil a nesmela chýbať ani v Hant Aréne 4-tého novembra 2018

Predskokanom udalosti bola kapela Tolstoys, ktorá sa zameriava na podobný hudobný smer ako Tom Odell. Od 19-tej hodiny sa plnila miestnosť ľuďmi, ktorí netrpezlivo čakali na moment, kým konečne na vlastné oči uvidia svojho miláčika.
Koncert sa mal pôvodne uskutočniť 21.6.2018, avšak z Tomovej vyčerpanosti po čerstvom nahratí singlov sa celá udalosť presunula na spomínaný november.
Počas života som mala možnosť zažiť mnohé koncerty a podstatne viac preplnené sály, no niečo tak blízke a dojímavé, plné neopísateľnej atmosféry len ťažko opäť niekde nájdem. Odell sa postaral o neuveriteľný večer pre každého fanúšika, tiekli kvapky potu (klimatizácia skutočne zlyhala a teplo vám prišlo už keď sme prešli vchodovými dverami) no taktiež slzy šťastia a dojatia. Emócie a veľmi silné momenty, ktoré zahriali pri srdci. Skladateľ pokračuje v turné po Európe a na začiatku roku 2019 zavíta do Prahy. Ak mám byť úprimná, skutočne zvažujem zakúpenie lístkov na ďalší koncert, pretože to rozhodne stojí za to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *